Pirmas ir vienas svarbiausių dalykų norint susikurti savo internetinį puslapį yra domenas (internetinis vardas). Nėra labai sunku sugalvoti gerą domeną, tačiau sunku rasti tokį domeną, kuris bus laisvas. Daugelis gerų domenų yra užimti. Žinoma, jeigu sugalvosite lietuvišką bus paprasčiau. Dažnas atvejis kai žmonės sugalvoja įmonei vardą arba domeną, kuris susideda iš vardų ar pavardžių junginių. Kaip pvz.  DarVara.lt. Jeigu nusprendėte, kad eisite šiuo keliu tuomet greičiausiai, kad sugalvotas domenas bus laisvas. Visus sugalvotus domenus galite nesunkiai pasitikrinti https://www.domenai.lt/ Tiosiog įveskite sugalvoto domeno pavadinimą ir spauskite tikrinti. Domenas gali būti su pasirinkta galūne, tai yra .lt .com .net ir panašiai. Jeigu yra užimtas domenas, tarkim manoimone.lt, bet laisvas manoimone.com visiškai laisvai galite registruoti tokį domeną.

Yra žmonių kurie perka tam tikrus gerus domenus ir juos pardavinėja. Tarkim jeigu sužinojote, kad kaimynas įkūrė įmonę, kurios pavadinimas “Varginta”, tuome galite pulti tikrinti ar toks jau domenas yra užregistruotas ar vis dar laisvas. Jeigu laisvas, tuomet galite nusipirkti ir tikėtis, kad kaimynas sugalvos kurti internetinį puslapį ir jis norės tokio internetinio vardo kaip ir įmonės pavadinimas. Jeigu kaimynas labai norės tokio domeno, tuomet jis gal bus pasiruošęs sumokėti ir pora šimtų eurų.

Nusipirkę internetinį vardą jį galėsite nesunkiai “priparkuoti” prie bet kurio serverio. Jums reikia pakeisti  vardų (DNS) serverius į reikiamus. Tarkim serveriai.lt yra:

  • ns1.serveriai.lt
  • ns2.serveriai.lt
  • ns3.serveriai.lt
  • ns4.serveriai.lt

Bet kokiu atveju jeigu esate naujokas internetinio vardo pirkimuose, parkavimuose ir nustatymuose, tuomet geriausia tiesiog nusipirkti vardą su vieta serveryje, kur viskas jau būna paruošta naudojimui. Patarčiau naudotis https://www.serveriai.lt/  paslaugomis. Gal šitoje vietoje sumokėsite truputį daugiau, bet visuomet gausite pagalbą online ir kokybiškas paslaugas.

Keli žingsniai kuriuos turėsite atlikti:

  1. Pasitikrinkite ar domenas laisvas:

2. Jeigu domenas laisvas – pasirinkite tinkamą

3. Pasirinkite talpinimo planą arba tiesiog tik domeno pirkimą.

4. Gaukite pilną sumą su PVM

5. Suveskite savo duomenis

6. Pasirinkite mokėjimo būdą ir apmokėkite sąskaitą. Netrukus gausite visą išsamią informaciją apie prisijungimą prie domeno.